تولید بیش از 80 هزار تن محصولات باغی در شهرستان سامان/ جهش تولید محصولات باغی در سال جهش تولید
یزدان احمدزاده گفت: میزان تولید محصولات باغی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون در مقایسه با سال گذشته، به 80 هزار تن افزایش یافته است. وی افزود: بادام، هلو،گردو، انگور، زردآلو، گیلاس، آلبالو عمده محصولات باغی شهرستان سامان را تشکیل می‌دهند و این شهرستان حائز رتبه نخست در تولید بادام آبی کشور است.
1399/10/16
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سامان:

یزدان احمدزاده گفت: میزان تولید محصولات باغی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون در مقایسه با سال گذشته، به 80 هزار تن افزایش یافته است.
وی افزود: بادام، هلو،گردو، انگور، زردآلو، گیلاس، آلبالو عمده محصولات باغی شهرستان سامان را تشکیل می‌دهند و این شهرستان حائز رتبه نخست در تولید بادام آبی کشور است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان یادآور شد: مرتفع شدن خطر سرمازدگی بهاره امسال، شرایط جوی مناسب و بارندگی های موثر و مقابله با امراض،آفات و تلاش و همت والای کشاورزان شهرستان موجب رشد تولید محصولات باغی شهرستان در سال جاری شده است.

احمدزاده در پایان خاطرنشان کرد: مهمترین هدف ما در بخش کشاورزی تولید است و تلاش میکنیم زیر ساخت‌های لازم و نهاده‌های لازم برای همه فعالیت‌های کشاورزان تامین شود.

بهامیر کارشناس باغبانی شهرستان سامان با بیان اینکه به دنبال اصلاح و نو سازی باغات درجه دو و سه به ویژه در محصولات مهمی نظیر بادام و گردو هستیم، افزود: با این اقدام تولید کمی و کیفی محصولات باغی افزایش پیدا می کند.

وسعت باغ های شهرستان سامان بالغ بر 15 هزار هکتار است.
تعداد مشاهده خبر2679 بار
تصاویر مرتبط

  • عكس_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal