قابلیت صدور دانش و خدمات مهندسی آب و خاک ایران به سایر کشورها
1399/08/03

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: توان مهندسی بالایی در خصوص فعالیت های آب و خاک درسطح کشور داریم و قابلیت صدور این دانش و خدمات به کشورهای دیگر وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علیمراد اکبری در پنجاه و هفتمین نشست شورای مدیران این معاونت در کرج، اظهار کرد: در قانون جامع آب ضرورت حضور سمن ها و نهادهای مردمی الزامی شده چرا که در غیر این صورت این قانون موفق نخواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری روز جهانی خاک، گفت: با توجه به شرایط کرونایی هماهنگی های لازم برای حضور مجازی سازمان فائو را پیگیری خواهیم کرد.

اکبری تصریح کرد: با توجه به اقدامات خوب انجام شده در زمینه آب و خاک در استان ها و به منظور آگاهی افکارعمومی لازم است مدیران آب و خاک استان ها در زمینه اطلاع رسانی این فعالیت ها فعال تر باشند.

395 هزار دلار از اعتبارات فائو به پروژه مدیریت سیل اختصاص یافت

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه این نشست اعلام کرد: به دنبال سیلاب های مخرب سال های گذشته و پیگیری های معاونت آب و خاک برای بهره مندی از ظرفیت های فنی و تخصصی سازمان فائو، یکی از سهمیه های پروژه های TCP این سازمان تحت عنوان "انتقال فناوری های پیش آگاهی و مدیریت مسائل و مشکلات ناشی از سیل در بخش آب و خاک کشاورزی در چهار استان منتخب لرستان، گلستان، خوزستان و سیستان وبلوچستان" به ایران اختصاص یافت.

وی افزود: جلسه رسمی آغاز فاز اجرایی این پروژه روز چهارشنبه هفتم آبان ماه جاری با حضور کلیه ذی نفعان و کارشناسان داخلی و بین المللی به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: میزان اعتبار تخصیص داده شده به این پروژه معادل 395 هزاردلار است و این معاونت مسئولیت اجرا و مدیریت پروژه را عهده دار خواهد بود.

تعداد مشاهده خبر849 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal